להרגיש
בבית

מסגרות הדיור של אגם שיקום בקהילה נותנת מענה מגוון למתמודדים בתחום בריאות הנפש, בגילאי 25 ומעלה, בסוגי מגורים שונים בהתאם לצרכיהם.
כל המסגרות פועלות על פי מודל ההחלמה מודל השיקום הפסיכו-סוציאלי וגישת הכוחות, אשר מטרתם לשפר את היכולת התפקודית של האדם, תוך צמצום ההשפעה השלילית של ההתמודדות הנפשית על איכות חייו שלהמתמודד.
המאפיין העיקרי של מסגרות הדיור באגם שיקום בקהילה היא המעורבות העמוקה של המתמודדים בהחלטות הקשורות לאופי המגורים ואורח החיים אותו הם רוצים לקיים בביתם, בנפרד ובשותפות. המתמודדים הם שותפים מלאים בהחלטות הנוגעות לעיצוב הדירה, הריהוט ומיקומו, מכשירי החשמל שיש בה, סדר היום בה ועוד. זאת מתוך חזון שיקומי הרואה את המתמודדים כשווים ומעודד אותם לקחת אחריות על חייהם, במטרה להגיע לרמה הגבוהה ביותר של מימוש עצמי ותפקוד מלא בקהילה. בנוסף, צוותי הדיור מקיימים ישיבות שבועיות קבועות עםהמתמודדים, על-מנת לסייע להם בנושאים כמו יחסים בינאישיים, פתרון קונפליקטים חברתיים, סדר וארגון ועוד.
כל מסגרות הדיור של אגם שיקום בקהילה ממוקמות באזורים נעימים ונגישים, הקרובים לתחבורה ציבורית, מרכזי קניות, קופות חולים, בתי כנסת וכל הדרוש למתמודדים להתערות בקהילה, לחיות אורח חיים שגרתי ולצרוך שירותים ככל האדם.

לקבלת פרטים נוספים על שירותי הדיור של חברת אגם שיקום בקהילה ניתן ליצור איתנו קשר כאן.