חם
מהתנור

דיירי אגם שיקום בקהילה משתתפים לאורך כל השנה בפעילויות פנאי והעשרה שונות, בחגים ובמועדים שונים.

שיקום יצירתי

פורים

בפורים חגגנו את החג הצבעוני באווירה חווייתית, הודות לתרומות מגופים גדולים ולאנשים ששלחו משלוחי מנות טעימים במטרה לשמח את הדיירים. החגיגה המפוארת, בהובלתה של רכזת חברתית בחברה, כללה הפעלות מגוונות, קריאת המגילה וחידון נושא פרסים. דיירי הדיור המוגן חגגו בשוק פורים מדליק ומסיבת קריוקי סוערת שכללה גם הפעלה היתולית והומוריסטית.

נופשון באשקלון

יצאנו לנופשון באשקלון, שכלל לינה במלון מקסים וביקור בעיר הדרומית. הדיירים והמדריכים נהנו מטיולים מגוונים, פעילויות גיבוש, וארוחות משותפות באווירה משפחתית.

יום המעשים הטובים

ביום המעשים הטובים הגיעו מתנדבים לפעילות משותפת עם המתמודדים. הפעילות כללה תכנון גינה מקסימה ושתילת פרחים מרהיבים שסופקו כתרומה על-ידי המתנדבים, מסיבת ריקודים שמחה, זמן איכות שקט עם משחקי קופסא, שיחות היכרות ועוד.

יום העצמאות

ביום העצמאות הגיעו לא פחות מ-30 חיילים צעירים ונלהבים מפיקוד העורף. החיילים חגגו עם המתמודדים באווירה ישראלית שמחה וארגנו להם פעילויות שונות ברוח החג. החיילים והמתמודדים זכו למפגש מרגש, מעצים, ערכי ומקרב עבור כל המשתתפים, ברוח הסולידריות הישראלית הנהדרת.

קבוצת שירה וספרות

מדי שבוע נערכת קבוצת שירה וספרות, בה הדיירים קוראים יחד שירים וסיפורים קצרים ולאחר מכן מנהלים דיון ומשתפים מעולמם הפנימי.. הדיון מעלה על סדר היום סוגיות מוסר, ערכים ונורמות, כמו גם יחסים בינאישיים ותפקוד בחברה. הדיון מאפשר לדיירים לבטא את עצמם בצורה חופשית מבלי שיתקלו בביקורת או בשיפוטיות.

קבוצת אורח חיים בריא

מדי שבוע נערכת  קבוצת אורח חיים בריא, בה דנים בחשיבות של תזונה נכונה והתעמלות באופן קבוע. הדיירים משתפים זה את זה בהצלחות שלהם בתחום, חולקים טיפים, מעודדים זה את זה ונחשפים לידע חדש בנושאים שעשויים לתרום לבריאותם ולאיכות חייהם.

ל"ג בעומר

בל"ג בעומר ערכנו מדורה משותפת לצוות ולדיירים, שהיו חלק בלתי נפרד מהתכנון, הארגון והביצוע, החל משלב איסוף הקרשים ועד הקומזיץ עצמו. החגיגה הלילית מסביב למדורה כללה נגינה על גיטרות ושירה בציבור של שירי ארץ ישראל, כיבוד טעים ובעיקר אווירת חג מרגשת ומגבשת.

חנוכה

בחנוכה נערך ערב משפחות שכלל סדנת הכנת נרות בשיתוף הצוות ממפעל "יוצרים אור". הערב כלל גם הדלקת נרות חגיגית ושירי חנוכה ועמד בסימן האור הטמון בכל אחד ואחת והיכולת שלנו להתמלא ברגשות חיוביים ומעצימים.

קבוצת העצמה

מדי שבוע נערכת קבוצת העצמה, בהנחייה קבועה של דייר מאגם שיקום בקהילה. הקבוצה פתוחה לקהל הרחב, כוללת דיונים בסוגיות כגון שיפור הביטחון העצמי, התמודדות עם סטיגמות הקשורות לפגועי נפש ובכלל, יצירת קשרים חברתיים ומעגלי תמיכה. הדיירים נהנים מהתכנים המעשירים ומקבלים כלים המלווים אותם בחייהם ובפרט בתהליך השיקום.

טיפול באומנות

בקבוצת טיפול באומנות המועברת ע"י מטפלת באומנות, הדיירים מבטאים בשמחה ובחופשיות את יכולותיהם היצירתיות והאומנותיות. במפגשים אלו, הדיירים נחשפים לחומרי יצירה שונים ומתנסים בעבודות כגון: פיסול בעיסת נייר, פסיפס, ציור בשיטות שונות וכדומה. לאורך השנה נאספו עבודות רבות שכיום מעטרות את ההוסטל בגאווה.